Rodzice !! Kochane dzieci z grupy Maluchy

Doskonale już wiemy, że w obecnej sytuacji  lepiej nie wychodzić z domu, dlatego proponuje kolejne  inspiracje plastyczne , propozycje zabaw oraz  linki przydatne do wspólnej zabawy z dzieckiem:

W raz z córką przygotowałyśmy proste inspiracje plastyczne które możecie wykonać wspólnie ze swoimi dziećmi. Jeśli drodzy rodzice chcecie podzielić się  twórczością swoich dzieci i wykonanymi pracami proszę o wysłanie prac plastycznych lub kart pracy na e-mail: marta.j.jedrzejak@gmail.com zostaną one zamieszone na naszej stronie internetowej.

Żaba

Pani Wiosna ( szablon twarzy do pobrania ze strony dreamstime.com)(nasza inspiracja: Zobacz)

Propozycje kart pracy do wykonania w tym tygodniu. ( Karty pracy również są do pobrania na stronie wydawnictwa podrecznikarnia )

Pobierz kartę pracy

Linki przydatne do wspólnej zabawy z dzieckiem

* Audiobooki

* Zabawy muzyczno – ruchowe

* Baza z kolorowankami

* Zabawy matematyczne

Kilka pomysłów na poranną gimnastykę

  • Lustro

Usiądźcie po turecku naprzeciwko siebie. Dziecko naśladuje wszystkie twoje ruchy („wkręcasz żarówki”, kiwasz na boki głową, rysujesz w powietrzu kółka rękami). A potem zmiana ról – ty naśladujesz malucha. Zabawę możecie sobie urozmaicić robieniem śmiesznych min: róbcie ryjek, uśmiechajcie się szeroko, wystawiajcie język itd. To świetne ćwiczenia mięśni twarzy – sprzyjają wymowie.

  • Żołnierz

Na podłodze rozciągnijcie skakankę lub sznurek (możecie też wykorzystać np. krawędź dywanu). Dziecko idzie (plecy proste, głowa wysoko, krok pełen godności) wzdłuż linii, stawiając stopy na krzyż, niczym Żołnierz.

  • Tango

Stoisz twarzą do smyka i trzymasz go za ręce. Malec staje na twoich stopach i tak tańczycie.

Skip to content