Nasze Przedszkole

Przedszkole  zostało założone w 1957 roku. W roku szkolnym 2006/2007 obchodziliśmy 50-cio lecie istnienia naszej placówki. Nasze przedszkole   mieści się przy ul. Powstańców 23 w okazałej willi tzw. Korfantówce , w której kiedyś mieszkał sam Wojciech Korfanty. Budynek został zaprojektował Paul Frantzioch w 1908 roku. Czternaście lat później Wojciech Korfanty kupił dom od spadkobierców projektanta oraz zlecił przebudowę. Willę opusćił w 1935 roku zmuszony wyemigrować do Czechosłowacji. „Korfantówkę” wpisano do rejestru zabytków pod nr rej.: A/1565/94 z 30 grudnia 1994.

Nasza placówka dysponuje obiektami, pomieszczeniami i wyposażeniem odpowiednim do właściwego przebiegu procesu  dydaktyczno-wychowawczego  i opiekuńczego. Sale w których odbywają się zajęcia mieszczą się na parterze i  na piętrze , są przestronne i widne. Meble we wszystkich salach są nowe,  zakupione w ciągu dwóch ostatnich lat.  Sprzęty i zabawki posiadają odpowiednie certyfikaty. Na każdym piętrze, obok  sal usytuowane są  nowo wyremontowane , estetycznie i funkcjonalnie urządzone łazienki, w których  każda grupa  posiada indywidualne półki na własne przybory higieniczno-sanitarne .

Na parterze, w holu  znajdują się przestronne szatnie – każde dziecko ma swoją własną półeczkę, wieszak i siedzisko wygodne przy zmianie obuwia. Przedszkole dysponuje przestronną  salą gimnastyczną bogato wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń ruchowych i przybory gimnastyczne.  Sala ta również służy maluszkom  do odpoczynku poobiedniego – podczas leżakowania maluchy słuchają muzyki relaksacyjnej lub bajek . W przedszkolu znajduje się także biblioteka, gabinet logopedy i psychologa. Zarówno psycholog jak i logopeda jest  do dyspozycji  rodziców naszych dzieci , gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Przedszkole dysponuje bezpiecznym dla przedszkolaków ogrodem. Jest on wyposażony w bezpieczne , posiadające atest  urządzenia  rekreacyjno- sportowe dla dzieci , usytuowane na podłożu tartanowym bezpiecznym dla dzieci w razie upadku. W ogrodzie znajduje się również wielka piaskownica, w której uwielbiają przebywać przede wszystkim maluszki .Nad bezpieczeństwem i prawidłowym rozwojem dzieci czuwają nauczycielki z wyższym wykształceniem pedagogicznym, pomoc wychowawcy oraz sprawdzony personel pomocniczy. Przedszkole zapewnia dzieciom całodzienne, racjonalne wyżywienie nad doborem którego czuwa Pani Justyna.  Dieta naszych przedszkolaków w pełni realizuje indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Dzieci z naszego przedszkola wychodzą często do Teatru Ateneum na koncerty muzyki poważnej ,oraz liczne warsztaty organizowane przez różne instytucje np. Muzeum Śląskie, Bibliotekę, Szkoły podstawowe czy inne instytucje państwowe. Raz w miesiącu nasze przedszkole odwiedzają aktorzy, prezentując nieznane bajki naszym dzieciom. Przedszkolaki z naszego przedszkola pod czujnym okiem naszych nauczycielek biorą udział w licznych akcjach charytatywnych organizowanych przez np. UNICEF , oraz bardzo licznych konkursach. W naszym Przedszkolu odbywają się również zajęcia z języka angielskiego, które prowadzi pani Kasia oraz zajęcia ruchowe prowadzone przez panią Iwonkę.

Naszym celem jest wychowanie otwartych, samodzielnych, ciekawych świata, aktywnych, odpowiedzialnych i potrafiących sobie radzić w najróżniejszych sytuacjach dzieci.

Poznaj naszych Nauczycieli

Na pierwszym miejscu stawiają dziecko rozwijając jego zainteresowania i talenty oraz wyzwalając samodzielność. Posiadają niewyczerpane źródło energii i zapału, z entuzjazmem wdrażają nowe programy. Nieustannie dążą do perfekcji ciągle podnosząc swoje kwalifikacje.

Certyfikaty

Nasze zalety

kids_read Edukacja
Ciekawy program edukacyjny dostosowany do wieku przedszkolaka.
przedszkolepromujacezdrowie1 Zdrowe posiłki
Gotujemy smaczne i urozmaicone dania spełniające wszystkie normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.
bus Bezpieczeństwo
W szczególności dbamy o bezpieczeństwo naszych podopiecznych.
bee_writer Nauczyciele
Kadra przedszkola to profesjonaliści ( nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej).
864
godzin lekcyjnych
928
posiłków rocznie
46
zajęć dodatkowych
65
pełna opieka psychologa
54
pełna opieka logopedy
Skip to content